Yorgunluğa bağlı gelişen alt göz kapaklarında renk koyulukları ve yorgun görünüm veren görüntü ışık dolgusu ile yaklaşık olarak 6-8 ay süre ile ortadan kaldırılabilmektedir. İçerisinde bulunan dolgu maddeleri klasik istenen volüm kazandırma yanında ciltte renk açılmasına yol açmaktadır. Pigmentasyon artışı ve göz çevresinde bir halka şeklindeki bu renk değişikliklerinden kaynaklanan estetik sorun bu cerrahi dışı uygulamalarla düzeltilebilmektedir.

 

Işık Dolgusu nedir ?

Kadın ve erkeklerin sıkça tercih ettiği gözaltı morlukları veya çökmüş göz altları gibi estetik görünüm ile ilgili şikâyetlerin çözümünde kullandığımız dolgu türüne “ Işık Dolgusu” denir. Bu sayede tek seferde gözaltlarında var olan deformasyonlar giderilmektedir. Hyalranik asit içermektedir.

Işık dolgusu nasıl yapılır ?

Göz altı ışık dolgusu, verildiği alana yayılarak içeriğindeki vitamin, antioksidanlar gibi bileşenler sayesinde gözaltı ve yanaklar arasındaki çöküklük giderilir. Bu dolgu malzemesinin uygulanması diğer dolgu çeşitlerine göre özellik gösterir. Dolgu, kemiğin hemen üzerindeki cilt altı dokusuna enjekte edilir, içeriğinde lokal anestezik olduğundan dolayı ağrı veya acı oluşturmaz. İğnelerin morarma ve şişme yapması nedeniyle göz altı dolgusu kanülle yapılmalıdır. Kanülün ucu küt olduğu için morarma durumunu ortadan kaldırır. Uyguluma sonucu hemen fark edilir, 2 hafta sonra kontrolü yapılır.

Işık dolgusu ne kadar kalıcı ?

Kalıcılığı kişiden kişiye göre değişiklik göstermekte olup ortalama 1,5 yıl kalıcılığı olduğu söylenebilir.

Olası yan etkileri;

  1. Cildin yüzeyinde uygulamaya bağlı olarak kızarıklık
  2. Cildin yüzeyinde uygulamaya bağlı olarak ödem, şişlik ve morarma